16 Şubat 2017 Perşembe

Sebamed nemlendirici cilt kremi

Merhaba,


Bu yazıyı yazmadan önce Sebamed nemlendirici cilt kremini 1 ay boyunca denemek istedim. ve gelelim ürün ile ilgili notlarıma.

ilk olarak cilt tipim karma yani T bölgesi yağlı, yanaklar kuru :/
eğer bir ürün cildime iyi gelmiyorsa önce alnım sivilceleniyor. ve 1 aydır alnım pırıl pırıl  o yüzden şunu rahatlıkla söyleyebilirim ürün sivilce yapmıyor.(Tabi herkese farklı etki yapabilir.)

Gelelim amacına, gayet güzel nemlendiriyor. ciltte öyle yağlı,parlak, terlemiş bir görüntü oluşturmuyor. tam kıvamında yani. cildi rahatlattığını hissediyorsunuz. 

ayrıca üründe E vitamini mevcut. 

peki E vitamini'nin cilde faydası nedir?

E vitamini cilde esnekliğini veren kolajen üretimini arttırarak yaşlılığın cilt üzerindeki belirtilerini geciktirebilir. Kolajen üretimi arttıkça bağ dokusu güçlenir ve cilt sıkılaşır.

Sebamed makyaj alti icin kullanilabilir mi ? 

ürünün arkasında makyaj altı içinde kullanılabilir yazıyor. denedim oldu.parlak yağlı bi görüntü oluşturmadı.

Eksi yönleri :  bence ürünün hiç bir eksi yönü yok paraben içermemesi başka bir şahane yönü. Maalesef uygun fiyatlı parabensiz pek marka yok piyasada. bepanthol dışında oda bende inanılmaz sivilce yaptı.bu yüzden uzun zamandır bütçeme uygun temiz içerikli bir  nemlendirici arıyordum. sonunda buldum diyebilirim. sebamed tüm beklentilerimi karşıladı.bitince tekrar almayı düşünüyorum. sebamed göz altı nemlendiricisi hakkında bilgi için tık tık.

sevgiler.
sebamed cilt nemlendirici krem

cildin elastikiyetini korur
%2 E vitamini içerir.
vitamin E ciltte ki serbest radikalleri nötralize eder.
Serbest radikal nedir: Çok uzun süre güneş ışınlarına mağruz kalırsak ciltteki serbest radikal oluşumu cilt üzerindeki dokulara ciddi zararlar vererek cilt kanserine yol açmaktadır.
e vitaminli


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder