5 Nisan 2017 Çarşamba

Neutrogena visibly clear tonik

Merhaba,

Size 1 ayı aşkın süredir kullandığım neutrogena siyah nokta temizleyici tonikten bahsetmek istiyorum. Düzenli olarak cildimi deep clean jel ile temizledikten sonra neutrogena tonik ile silerim ardından sebamed nemlendirici cilt kremi 'ni ( sebamed nemlendirici krem yazımı okumak için tık tık) uygulayarak rutinimi bitiririm.


    Toniklerin cilt bakımında önemli bir yer tuttuğuna inanıyorum çünkü jel ile temizledikten sonra bile tonikle sildiğimde çıkan kir beni her zaman şaşırtmıştır yani derinlemesine bir temizlik yapıyor. Bazı dönemler tonik işlemini tamamen evde ki doğal malzemelerle de yaptığım oluyor yararını gördüğümü de rahatlıkla söyleyebilirim. Doğal maske ve tonik tarifleri yazım çok yakında :) ister doğal ister hazır mutlaka tonik kullanılmalı biliyorsunuz cilt temizliği yapılmadığında kirler birikerek gözenekleri tıkar,siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olur. (hormonel sebepler dışında)   Gelelim neutrogena toniğin vaad ettiklerine: Siyah noktaların azalmasına ve oluşumunu engellmeye yardımcı olur. Eşsiz formülü sayesinde gözeneklerde ki kiri ve yağı temizler, cilt gözle görülür bir şekilde temizlenir.


  Bende ki etkileri ise şöyle: siyah noktaları azaltmıyor veya oluşumunu engellemiyor. Fakat derinlemesine bir temizlik kesinlikle yapıyor zaten kapağını açtığınızda alkol kokusundan anlayacaksınız muadil loreal zone veya cliniq tonik gibi yüzünüze sürdüğünüzde ferahlık hissi veriyor. Hassas ciltler için uygun olduğunu düşünmüyorum çünkü hafiften cildi kızartıyor.


Neutrogena sivilce yapmayan yağsız nemlendiricisi ile ilgili yazıma da buradan ulaşabilirsiniz Neutrogena visibly clear yağsız nemlendirici üzerine tıklamanız yeterli.

Sevgiler.Neutrogena siyah nokta temizleyici tonik

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder