12 Haziran 2017 Pazartesi

Evde leke ve gözenekler için bakım yöntemleri

Merhaba,

Eğer siz de benim gibi kozmetikçilerde satılan, içeriği pekte güven vermeyen cilt bakım ürünlerinden sıkıldıysanız ve yapımı basit  ama güvenilir, tamamen zararsız cilt bakım tarifleri arıyorsanız Bahsedeceğim tarifler tam size göre. 

Düzenli kullanımda etkisini mutlaka göreceksiniz,

cilt temizliği,

Tonik olarak- elma sirkesi,gül suyu,ılık suda eritilmiş karbonat ve soda bunlardan birini seçip düzenli olarak cildinize tonik yapabilirsiniz.

Benim içlerinden tonik olarak elma sirkesi vazgeçilmezim. Cildiniz hassas ise 1 ölçeğe 1 ölçek su katıp seyreltebilirsiniz. Temizledikten sonra cildiniz kadife gibi oluyor.

Gözenek sıkılaştırma,

Tabii ki soda soda soda, yani aslında mineralli su dediğimiz şişelerde satılan, hazımsızlığa iyi geldiği için yemeklerden sonra içtiğimiz soda dan bahsediyorum.

Sabah kalktığınızda yüzünüzü sodayla yıkayın ve havluyla kurulamayın cildiniz emsin düzenli kullanımla gözeneklerin küçüldüğünü farkedeceksiniz. Yazın buz kalıbı yapıp bez içine koyup gözenekli bölgede gezdirebilirsiniz. sabırlı olursanız sonucu 1-2 haftada farkedeceksiniz tabi bol su içip cildi temizleme-nemlendirme rutinini ihmal etmiyoruz. 

Not: Göz çevresine dikkat ince Kılcal damarlar soğukla ani temasla çatlayabiliyor.

Siyah noktalar için peeling;

Türk kahvesi <3  buharla gözeneklerini genişlettiğiniz cildinize nazik şekilde peeling yapın hafta da 2-3 defa yapmanız yeterli olacaktır. aynı şekilde karbanot ile de bu işlemi yapabilirsiniz.

bu arada sizin de deneyip etkisini gördüğünüz tarifler varsa bana yazabilirsiniz..

Sevgiler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder