Kapadokya harika atlar diyarı


Merhaba,

Geçen yıl kapadokya da 5-6 günlük bir konaklama fırsatım oldu.. benim için inanılmaz büyüleyici günlerdi diyebilirim.. Ülkeme bir kez daha hayran kaldım.. daha şehire girer girmez ortamın büyüleyici atmosferi karşısında epey şaşırdım... Bu şehir için Tanrının kusursuz mimari harikalarından birisi diyebiliriz.. Güzel atlar diyarı Kapadokya..

İlk yolculuğumuz Avanos'a oldu.. Kızılırmağa karşı kahvenizi yudumlamanızı üzerine birde gondol sefası yapmanızı tavsiye ederim.. daha sonra el sanatları atölyelerine uğrayabilir, çömlek yapımını  ustalarından öğrenip unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. sevdiklerinize ve kendinize özel hediyeler satın almak için pek çok çini dükkana göreceksiniz..Ayrıca yine burada her yaştan insanın türkü dinlemeye gittiği türkü barlar da mevcut..

Ürgüp göreme de göreme milli parkına giriş yapabilir. peri bacalarının içini gezebilirsiniz..Asmalı konak gibi pek çok butik otel burada mevcut..

Uçhisar da uçhisar kalesini görebilir, orada bulunan butik cafelerde  güzel vakit geçirebilirsiniz. Safari turlarına  buradaki tur şirketlerinden ulaşabilirsiniz..ürgüp uçhisar yolu üzerinde bulunan güvercinlik vadisi manzaralı nazar boncuklu ağaçların olduğu yere uğramadan geçmeyin.

Ihlara Vadisini unutmamak lazım.. İyi tatiller
.


Hiç yorum yok :