Siena büyüleyen bir şehir

Selam ,

      Gittiği her yerde kendinden çok etrafını fotoğraflamayı seven ben bu sefer Sienayı talan ettim. O kadar güzel bir şehir ki bakmalara gezmelere doyamadık. Gerçi küçük bir yer olduğundan yarım gün yeterli gezip görmek için. Burası adeta ufacık tefecik içi dolu fıçıcık bir yer. Konum olarak Toscana bölgesine bağlı bu ilimiz Roma'dan 2 saatlik mesafede. 13. yüzyıldan kalma olduğu için de UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış. Buraya gelirken yolculuk esnasında filmlerden görmeye alışkın olduğumuz Toscana bölgesinin eşsiz güzelliğine yeşilliğine şahit oluyorsunuz, türlü türlü İtalyan tarzı mansionlarmı dersiniz uçsuz bucaksız üzüm bağları bulunan araziler mi dersiniz hepsi bu bölgede.

    Fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi mimik minik üzerimize yağan yağmur damlacıkları ile birlikte gayet keyifli,romantik,doyurucu :) bir gezi oldu.Umarım sizlerde gittiğinizde harika vakit geçirir, unutulmaz anlar yaşarsınız..

Sevgiler..
siena gezilecek yerler

siena gezilecek yerler

siena gezilecek yerler

siena gezilecek yerler

Piazza del Cambo
Palio di Siena ya da yerel olarak kısaca Il Palioİtalya'nın Siena kentinde her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos günlerinde olmak üzere iki kez düzenlenen geleneksel at yarışı oyunlarıdır. Bu yarışlarda her bir at ve binicisi şehrin Contrada adı verilen 17 semtinden birini temsil eder. Yarış boyunca büyük bir insan topluluğu yarış atlarını izler. Her yıl bu popüler yarışı izlemek için Siena kentine dünyanın her yanından binlerce turist gelir.(kaynak : vikipedia)
işte bu alan bu yarışların yapıldı yerdir.. Siena'nın meydanı olur kendisi.. Meydanın ismi ise Piazza del Cambo'dur.Piazza del campo 


Piazza del CampoDuomo di Siena ( büyük siena klisesi)

Arka tabakta ki içi mozerello dolgulu kabak çiçeği kızartması( Tadı bizim mücverimizle aynı )
Restaurantın adı : Ristorante Da Renzo 

Porcini mantarlı bolonez soslu makarna (makarnalar ve şaraplar kendi ev yapımları )Hiç yorum yok :

Yorum Gönder